Aktualności


RBTE London 2017

Autor: J. Szczepański    Data dodania: Maj 2017


8 maja 2017 zagościliśmy na targach RBTE London 2017. "Retail Business Technology Expo" to wiodące w Europie wydarzenie targowe przewidziane dla szeroko rozumianej branży handlowej, usługowej i turystyczno-hotelowej. Wydarzenie obowiązkowe dla poszukujących najnowszych narzędzi i porad ułatwiających prowadzenie działalności w tak szybko rozwijającym się świecie technologii. RBTE gromadzi przedsiębiorców i dostawców z całego świata, chcących być na bieżąco z wszelkiego rodzaju innowacyjnymi rozwiązaniami usprawniającymi proces sprzedaży i obsługę klienta w handlu detalicznym. RBTE łączy w jednym miejscu targi, warsztaty, panele dyskusyjne i wiele innych inspirujących możliwości.


Customer Loyalty Summit 2017

Autor: S. Jakoby    Data dodania: Kwiecień 2017


Po raz kolejny firma Qartis SA była uczestnikiem Customer Loyalty Summit. Konferencja odbyła się w dniach 19-21 kwietnia 2017 r. To największe w Polsce i regionie CEE spotkanie praktyków odpowiedzialnych za budowanie i realizowanie strategii lojalnościowych. Co roku gromadzi ponad 200 uczestników reprezentujących branże B2C i B2B.
Nas szczególnie ujęła prezentacja: Vita Endlera, Prezesa Zarządu Internet Mall Polska (Wyzwania, zagrożenia i zmiany – czyli trudne pytania w lojalności).
Digitalizacja, personalizacja komunikatu, aplikacje mobilne; a obok tego, w większości programów całkiem dobrze miewają się tradycyjne nośniki w postaci kart plastikowych obecnych zarówno w programach lojalnościowych jak i blisko z nimi związanych systemach podarunkowych.


13. Edycja Targów RemaDays Warsaw 2017


Autor: P. Bonk    Data dodania: Luty 2017


W dniach 7-9 lutego 2017 w Nadarzynie pod Warszawą odbyła się trzynasta edycja targów RemaDays — jednych z największych w branży poligraficznej i reklamowej w Europie Środkowej. Na tegorocznych targach w budynkach Warsaw Expo zaprezentowało się ponad 760 wystawców, których produkty i usługi mogło podziwiać blisko 21 tysięcy gości. Impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem gości z zagranicy, czego dowodem była wizyta przedstawicieli z blisko 50 państw.
Goście targów mieli okazję podnieść swoją wiedzę na RemaCongress. Pierwszego dnia targów cykle wykładów prowadzili przedstawiciele firmy Texet Poland z profesorem Leszkiem Balcerowiczem oraz prezesem zarządu i założycielem New Wave Group, Torstenem Janssonem, na czele. Zainteresowaniem cieszyły się również prelekcje bezpłatne. Swoje warsztaty prowadzili: Katarzyna Ruś, Piotr Wojciechowski, Aleksander Pocheć, Iwona Studzińska oraz Agnieszka Rudnicka. Na specjalne zaproszenie swoje prelekcje wygłosili: Paweł Tkaczyk, Michał Sadowski oraz Jacek Kłosiński.


ICE Totally Gaming London 2017


Autor: J. Szczepański    Data dodania: Luty 2017


"ICE Totally Gaming" to 3-dniowe międzynarodowe targi branży hazardowo-gamingowej. Ponad 500 wystawców z 66 różnych krajów pod jednym dachem ogromnej hali targowej Excel Arena w Londynie czyni je największym tego typu eventem na świecie. Networking zarówno z największymi światowymi liderami sektora gier, jak i co dopiero powstającymi start-up’ami. Najnowsze rozwiązania i innowacje ze świata kasyn, zakładów bukmacherskich oraz loteryjnych. Pojawiliśmy się tam również i my.


Wigilia QARTIS S.A. 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Grudzień 2016


21 grudnia 2016 odbyła się nasza Wigilia firmowa. Poza szczerymi życzeniami i pysznym poczęstunkiem odbył się również konkurs "Piernikowa Choinka" na najpiękniejszą piernikową ozdobę choinkową. Konkurs wygrała Nikola, córka jednego z naszych drukarzy. Ponadto, w ramach pracy grupowej, udekorowaliśmy świąteczne paczki wypełnione ubraniami i zabawkami, które później przekazaliśmy do domu dziecka "Słoneczna Przystań" w Janowcu Wielkopolskim. Dziękujemy wszystkim pracownikom i przyjaciołom za uczestnictwo i okazaną pomoc w realizacji tych projektów.


Więcej zdjęć dostępnych w galeriach naszych profili Facebook i Google+.


TRUSTECH 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Grudzień 2016


1 grudnia 2016 w Cannes na francuskiej Riwierze odbyły się pierwsze targi pod nowym szyldem TRUSTECH 2016, łącząc wcześniejsze wystawy CARTES oraz TRUSTECH Confex, co zaowocowało w formie największych na świecie targów poświęconych tematyce technologii trust-based. Swoje produkty i usługi przedstawiło ponad 400 wystawców, pojawiło się ponad 18000 gości z przeszło 2000 firm z całego świata.


Wernisaż dr Mateusza Dąbrowskiego

Autor: P.Bonk    Data dodania: Listopad 2016


24 listopada 2016 w Luksemburgu, w galerii Marie-Therese PROSPERI, odbędzie się wernisaż prac dr Mateusza Dąbrowskiego. Wystawa organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu "Czas dla Polski" w połączeniu z inicjatywą mobilizującą Polaków zamieszkujących na terenie Księstwa do większego zaangażowania w kwestie promocji kultury i gospodarki naszego kraju.
Dr Mateusz Dąbrowski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zaangażowanym w obszarach malowania, grafiki i form przestrzennych. Tworzy prace w duchu abstrakcji geometrycznej. Jego doświadczenie z tworzeniem matryc graficznych wykorzystuje do eksperymentowania z różnymi materiałami takimi jak metal, papier, plastik, poszukując form artystycznych, których zamiarem jest wyjście ponad ich materialność.


II Zjazd Cechów Rzemiosła Polskiego

Autor: P.Bonk    Data dodania: Listopad 2016


W dniu 26 października w Warszawie, w Sali Kolumnowej Parlamentu odbył się II Zjazd Cechów Rzemiosła Polskiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej Marek Kuchciński oraz Rada Dialogu Społecznego.
Obecny na spotkaniu sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, Jerzy Kwieciński podkreślił doniosłe dla całej gospodarki, znaczenie roli rzemiosła i organizacji reprezentujących to środowisko. Wspomniał o roli kształcenia zawodowego oraz łączeniu nauki z praktyką, poprzez kształcenie dualne uczniów, jak również nadzorowanie przez Związek Rzemiosła Polskiego systemu kształcenia zawodowego i przeprowadzanie egzaminów czeladniczych i mistrzowskich przez organizacje rzemieślnicze.
Qartis S.A. był jednym z organizatorów tego spotkania.


Z wizytą Fogra Forum Smart-Card Production 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Czerwiec 2016


16 czerwca 2016 w Monachium odbyło się jednodniowe Fogra Forum Smart-Card Production. Jak zwykle na forum spotkali się liderzy wśród dostawców i producentów. Tym razem nacisk tematyczny położono na cztery referaty: "Nowe materiały i innowacyjne powłoki", "zarządzanie barwą", "nowe procedury testów elektronicznych", "charakterystyka podłoży i wewnętrzna struktura kart wielowarstwowych". Po wykładach zorganizowano bawarski wieczór, podczas którego zwiedzano Allianz Arena — siedzibę klubu footballowego FC Bayern.
Poniżej zdjęcia stadionu.
Allianz Arena Allianz Arena


Jedenaste urodziny firmy Qartis S.A

Autor: P.Bonk    Data dodania: Kwiecień 2016


11 kwietnia 2016 roku Qartis S.A. obchodzi 11-lecie istnienia. W ciągu tych lat wyprodukowaliśmy ponad 600 milionów kart, współpracowaliśmy z setkami klientów - małymi i dużymi, początkującymi i liderami branży. Dziękujemy Wam za lata współpracy; za doświadczenie, które dzięki Wam zyskaliśmy; za stawianie wymagań, które umocniły nasz rozwój; za okazane zaufanie i korzystanie z naszej oferty.

Będziemy dokładać wszelkich starań, aby dalsza współpraca była powodem do zadowolenia dotychczasowych i nowych klientów.


Fogra Forum

Autor: P.Bonk    Data dodania: Marzec 2016


16 czerwca 2016 w Monachium eksperci z branży spotkają się na Fogra Forum, dedykowanym produkcji kart typu "smart". Podczas tego jednodniowego spotkania przedstawiony zostanie pełen wachlarz nowych materiałów poświęconych aplikowaniu zarządzania kolorem oraz metodom testowania używanych w nowoczesnej produkcji kart plastikowych. Będzie to również okazja dla specjalistów branży produkcyjnej i badawczej do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, a także zdobycie informacji o innowacyjnych technikach optymalizacji produktów i procesów produkcyjnych.

Forum będzie również stanowić możliwość odświeżenia starych znajomości jak i pozyskania nowych, gdyż będzie zakończone Wieczorem Towarzyskim połączonym ze zwiedzaniem stadionu Allianz Arena.

Fogra Forum 2016

Osoba kontaktowa: Mikołaj Ściesiński, msciesinski@qartis.pl


Drupa 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Styczeń 2016


Po 4 latach oczekiwania przyszedł również czas na powrót targów Drupa. Jest to największa wystawa sprzętu drukarskiego na świecie. Poprzednia edycja w 2016 roku okazała się być wielkim sukcesem organizatorów, goszcząc ponad 300 tysięcy gości ze 130 krajów. W tym roku poruszana będzie między innym tematyka druków komercyjnych i przemysłowych, produkcji opakowań, multichannelingu, druku 3D i "green printing". Drupa 2016 odbędzie się jak zwykle w Düsseldorfie w dniach od 31 maja do 10 czerwca 2016.

Drupa 2016

Osoba kontaktowa: Mikołaj Ściesiński, msciesinski@qartis.pl


Customer Loyalty Summit 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Styczeń 2016


W tym roku w dniach w dniach 20-22 kwietnia w Krakowie odbędzie się równiez siódma edycja Customer Loyalty Summit - forum, w którym uczestniczą przedstawiciele największych firm, poświęconego budowaniu relacji z klientami i partnerami biznesowymi. Spotkania i konferencje odbędą się w 4 kategoriach: "Loyalty in Retail", "Loyalty in Services", "Loyalty in Traditional Channel", "Churn & Retention Management" oraz dzień warsztatowy pt. "Centralizacja Danych". Sceną spotkania będzie pięciogwiazdkowy hotel Holiday Inn Kraków City Center w centrum starego miasta.

Customer Loyalty Summit 2016

Osoba kontaktowa: Sylwia Jakoby-Binkowska, sjakoby@qartis.pl


ICMA Expo 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Styczeń 2016


ICMA wraz z Smart Card Alliance organizują wspólne wydarzenie w dniach 4-7 kwietnia 2016 w Stanach Zjednoczonych, Orlando na Florydzie. Ekspozycja będzie oferować członkom ICMA styczność z zaawansowanymi technologiami płatniczymi i ich usługodawcami, jednocześnie poruszając tematykę zabezpieczeń, czipowania i personalizacji. Wśród uczestników znajdziemy firmy zajmujące się sprzętem produkcyjnym, materiałami, usługami oraz zagadnieniami produkcji proekologicznych.

ICMA Expo 2016

Osoba kontaktowa: Mikołaj Ściesiński, msciesinski@qartis.pl


RemaDays 2016

Autor: P.Bonk    Data dodania: Styczeń 2016


Nowy rok oznacza nowe możliwości... oraz kolejne edycje interestujących targów i wydarzeń branżowych. W tym roku planujemy pojawić sie na kilku z nich.

Na dobry początek odwiedzimy Międzynarodowe Dni Reklamy RemaDays 2016 - jedno z największych wydarzeń branży poligraficznej i reklamowej w Europie. Będzie to już XII edycja targów. Wydarzenie to łączy sektory reklamy: Out&InDoorSystems, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow, PhotoCreation, EventShow, InternetSolution, TextiteZone, School&OfficeRoom. W zeszłym roku RemaDays odwiedziło ponad 16000 specjalistów oraz 600 wystawców. Targi odbędą sie w Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy w dniach 16-18 lutego 2016.

RemaDays 2016

Osoba kontaktowa: Agnieszka Grzechowiak, agrzechowiak@qartis.pl


Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Author: P.Bonk    Data dodania: Grudzień 2015CARTES Secure Connexions 2015

Autor: P.Bonk    Data dodania: Listopad 2015


Targi Cartes Secure Connexions to międzynarodowe wydarzenie, zrzeszające firmy związane w szczególności z bezpieczeństwem, identyfikacją, płatnościami i mobilnością. Organizowane od 1985 roku, targi te wypracowały sobie status prestiżowego wydarzenia, goszczącego producentów, dostawców i klientów z całego świata.
30-sta edycja targów Cartes Secure Connexions odbyła się w Paryżu w centrum wystawowym Paris-Nord Villepinte w dniach 17-19 listopada. Wydarzenie odbywało się w cieniu tragedii ataków terrorystycznych, do których doszło 13 listopada, zaledwie 4 dni wcześniej. Choć organizatorzy oczekiwali obniżonej frekwencji, wystawa okazała się być sukcesem - pojawiło się 394 wystawców z całego świata oraz 15090 klientów. Jak zwykle pojawiły się cenne rozmowy, porady oraz inspiracje, jednak w tym roku w zdecydowanie bardziej emocjonalnym tonie wsparcia.
Ponadto ogłoszono, że 31-sza edycja będzie niosła ze sobą zmiany i odbędzie się pod nowym tytułem TRUSTECH.


Forum Rolnicze "Gazety Pomorskiej" 2015

Autor: P.Bonk    Data dodania: Październik 2015


2 października 2015 w City Hotel Bydgoszcz odbyło się organizowane przez "Gazetę Pomorską" II Forum Rolnicze. W programie imprezy znalazło się 6 paneli tematycznych, forum dyskusyjne z udziałem ministrów oraz gala wręczenia nagród w plebiscytach "Nasz Sołtys" i "Rolnik Roku". Udział w forum wzięło ponad 300 osób, w tym aktualny minister Marek Sawicki oraz byli szefowie resortu. Po dyskusjach i debatach przyszedł również czas na część artystyczną spotkania, w której na scenie wystąpiła Katarzyna Skrzynecka z akompaniamentem Jacka Piskorza. Kolejną atrakcją było fire show grupy Arta Foc.
Pojawiliśmy się tam również i my, jako jeden ze współsponsorów forum.


Podziękowanie od Klubu Sportowego "PAŁAC"

Autor: P.Bonk    Data dodania: Wrzesień 2015


Podziękowanie od Klubu Sportowego PAŁACW ramach podziękowania za wsparcie w sezonie 2014/2015, QARTIS S.A. otrzymało upominek od siatkarskiego klubu sportowego "PAŁAC" Bydgoszcz S.A., którego od wielu lat jesteśmy współsponsorami.
KS "PAŁAC" jest polską kobiecą drużyną siatkarską, powstałą w 1982 roku w Bydgoszczy. W sezonach 1991/1992 (wraz z awansem do serii A pierwszej ligi), 1999/2000 i 2004/2005 zawodniczki klubu zdobyły Puchar Polski. W 1993 roku siatkarki zdobyły drużynowe Mistrzostwo Polski, natomiast w 2006 wygrały Superpuchar Polski. W 2006 zajęły wysoką czwartą pozycję w zawodach Top Teams Cup.


Upgrade oprogramowania EFI Fiery

Autor: P.Bonk    Data dodania: Sierpień 2015


Wraz ze wzrostem standardów w zakresie dokładności i jednolitości kolorystycznej naszych produktów zdecydowaliśmy się na uaktualnienie oprogramowania proofingowego EFI Fiery do najnowszej wersji XF6. Jest to rozwiązanie dedykowane do wykonywania certyfikowanych wydruków próbnych. W tej konfiguracji szczególny nacisk położono na dokładność i zgodność cyfrowego wydruku próbnego z drukiem z maszyny drukarskiej. Priorytetową rolę w tej konfiguracji odgrywa wierne oddanie szczegółów przy zachowaniu najwyższej zgodności barw. Nowa wersja cechuje się wysokim współczynnikiem automatyzacji, intuicyjnością oraz możliwościami dostosowywania interface do potrzeb użytkownika, co wydatnie zmniejsza ryzyko występowania błędów. Opcje zarządzania kolorem, wraz z zaawansowaną symulacją kolorów spotowych i procesowych, oferują najlepszą standardyzację kolorów wyjściowych. Wykorzystanie EFI Fiery XF 6 Proofing pozwala zasymulować druk właściwy zgodnie z najnowszymi normami drukarskimi ISO, G7 i Fogra. Wykonanie odbitki próbnej na tak wysokim poziomie stanowi doskonały wzorzec dla działów kontroli jakości, operatorów maszyn drukarskich oraz dla pracowników działów kreacji. Systemy cyfrowego wydruku próbnego oparte na oprogramowaniu EFI Fiery XF 6 posiadają certyfikat FOGRA. Oprogramowanie to stanowi doskonałe narzędzie do poprawy jakości produkcji. Pozwala uniknąć reklamacji, strat surowca oraz czasu związanego z koniecznością wykonania poprawek i dodruku.

Ponadto nabyliśmy nowy spektrofotometr X-Rite i1 Pro 2. Jest to jedno z najdokładniejszych urządzeń umożliwiających profilowanie urządzeń pod względem kolorystyki. Spektrofotometr i1 Pro 2 zapewnia zupełnie nowy poziom dokładności pomiarów, większą łatwość użytkowania i rozbudowany zestaw zaawansowanych funkcji, kompatybilnych z najnowszymi standardami w zakresie pomiarów barwy. Oferuje m.in. nowe rozwiązanie iluminantu, pozwalające na uzyskanie trzech standardowych warunków oświetlenia (ISO 13655 M0: Tungsten; ISO 13655 M1: D50 oraz ISO 13655 M2: UV-cut) i optyczną kompensację jasności (OBC), bez konieczności wymiany filtra czy zastosowania dodatkowego urządzenia.


Finał akcji "Kilometry Dobra"

Autor: P.Bonk    Data dodania: Czerwiec 2015


31 maja 2015 roku Qartis S.A. wzięło udział w akcji charytatywnej "Kilometry Dobra" współorganizowanej przez Stowarzyszenie im. Sue Ryder w ramach Biegów Ulicznych im. Antoniego Nawrockiego podczas 690-lecia miasta Solca Kujawskiego. Z dumą oznajmiamy, że przyłożyliśmy się do tego przedsięwzięcia wystawiając do biegu pięciu uczestników. Nasza drużyna wystartowała w grupie "Dobre Firmy - Dzieciom".
Celem akcji jest zakup specjalistycznego samochodu dla dzieci hospicyjnych i leczonych respiratorem. Zakup samochodu umożliwi dojazd na leczenie dzieciom wymagającym szczególnego transportu ze względu na ich stan zdrowia, dysfunkcje ruchowe, neurologiczne - problemy z którymi się urodziły.
Stowarzyszenie im. Sue Ryder zajęło trzecie miejsce wśród organizacji uczestniczących w akcji, zbierając ponad 120 tys. zł., osiągając swój cel i dokonując zakupu specjalistycznego samochodu.


Nagroda "Kaszta Gutenberga"

Autor: M.Jagodzińska    Data dodania: Maj 2015


Nagroda 'Kaszta Gutenberga' 2015Chcielibyśmy poinformować, że Kapituła konkursu o Nagrodę Bractwa Gutenberga na posiedzeniu w dniu 21 maja 2015 przyznała nam nagrodę w kategorii Eksport w grupie małych przedsiębiorstw.
Konkurs ma na celu promocję polskich przedsiębiorstw poligraficznych, które w swych działaniach wyróżniają się na tle innych przedsiębiorstw, w kategoriach "innowacje", "eksport", "edukacja zawodowa", a Nagroda jest oznaką sukcesu gospodarczego. Wręczenie Nagrody odbyło się 26 maja 2015 roku, podczas konferencji "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce 2015" organizowanej pierwszego dnia targów Poligrafia w Poznaniu.
Serdecznie dziękujemy organizatorom, za docenienie naszej pracy. Jednocześnie gratulujemy innym laureatom i przyjaciołom z branży.


Złota Setka Pomorza i Kujaw 2015

Autor: A.Ludwig    Data dodania: Kwiecień 2015


Jak co roku u progu wiosny trwają intensywne przygotowania do kolejnej, już 19 edycji, Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Tradycyjnie przeszło 100 firm zajmie, należne im, pod względem wyników finansowych i innowacyjności miejsca, na tej prestiżowej liście. Będą to zarówno duże, średnie i małe firmy. Te z wieloletnią tradycją i takie, które dopiero wchodzą na rynek. Przedsiębiorcy wytypują także najlepsze, najsprawniejsze samorządy z naszego regionu. Już niebawem - 18 maja w Operze Nova w Bydgoszczy poznamy tegorocznych zwycięzców rankingu.
Qartis S.A. jest po raz drugi partnerem Gazety Pomorskiej w tym ogromnym przedsięwzięciu.


Dziesięciolecie firmy Qartis S.A.

Autor: M.Jagodzińska    Data dodania: Kwiecień 2015


11 kwietnia 2015 roku Qartis obchodzi 10-lecie istnienia. Mimo niełatwej ekonomicznie rzeczywistości dzielnie się w niej odnaleźliśmy. Jesteśmy niezmiernie dumni z tych lat: z ponad 500-ciuset milionów kart, które opuściły naszą fabrykę; z doświadczenia, wynikającego z pracy z setkami klientów z całego świata; ze współpracy ze znanymi i renomowanymi markami i z ludzi, którzy w ciągu tych lat byli i są z nami, przyczyniając się do naszego sukcesu.
Dziękujemy za to z całego serca dotychczasowym Klientom i Kontrahentom.


ICMA Expo 2015

Autor: M.Ściesiński    Data dodania: Styczeń 2015


Od 1990 roku ICMA EXPO zrzesza producentów kart, dostawców materiałów oraz firmy zajmujące się personalizacją. Umożliwia to współpracę, wymianę doświadczeń i pomysłów, a także poznanie nowych trendów i możliwości w przemyśle kart plastikowych.

W tym roku ICMA EXPO swoje 25-lecie obchodzić będzie w Phoenix, Arizona w dniach 29 Marca - 1 kwietnia. Będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, spotkać się z naszymi partnerami i przyjaciółmi z branży, by porozmawiać o kierunkach i przyszłości kart.
Zapraszam do kontaktu!

Mikołaj Ściesiński — dyrektor zarządzający, e-mail: msciesinski@qartis.pl


Targi RemaDays

Autor: M.Jagodzińska    Data dodania: Styczeń 2015


W dniach 4-6 lutego 2015 w Warszawie odbędą się targi RemaDays — jedne z największych w branży poligraficznej i reklamowej w Europie Środkowej. Wydarzenie to łączy cztery sektory reklamy: Out&InDoorSystems, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow . Daje to możliwość porównania ofert czy zobaczenia nowości w zakresie produktów i usług pod jednym dachem, a także daje okazję do nawiązania nowych kontaktów oraz do podtrzymania tych już istniejących.

Szukając ciągle nowych rozwiązań, by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów, będziemy tam obecni.
Zapraszamy do kontaktu, spotkajmy się!

Agnieszka Grzechowiak (agrzechowiak@qartis.pl) i Dariusz Pięta (dpieta@qartis.pl)


Cartes 2014

Autor: M. Jagodzinska    Data dodania: Wrzesień 2014Targi Cartes Secure Connexions to międzynarodowe wydarzenie, zrzeszające firmy związane z tzw. technologią smart, a w szczególności bezpieczeństwem, identyfikacją, płatnościami i mobilnością. Organizowane od 1985 roku, targi te wypracowały sobie status prestiżowego wydarzenia, goszczącego producentów, dostawców i klientów z całego świata. Comexposium, organizator wydarzenia, szczyci się tym, że ich targi i konferencje nigdy nie są takie same. Za każdym razem zaskakują czymś zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W tym roku targi odbędą się w Paris-Nord Villepinte Exhibition Centre w dniach 4-6 listopada. Hasłem i tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest Użytkownicy w Ruchu. "W codziennym życiu cokolwiek ludzie robią i gdziekolwiek są, są w ciągłym ruchu i usługi są w ruchu wraz z nimi." W dzisiejszych czasach większość usług, narzędzi i systemów zaprojektowana jest tak, by wpasować się w mobilność użytkowników, w ich ruch. Wystawcy na tegorocznych targach Cartes Secure Connexions, postawili na bezpieczeństwo usług mobilnych. Jesteśmy dumni, że i my dołączymy do grona wystawców i będziemy mogli zaprezentować naszą firmę, produkty i usługi.


Dziękujemy!

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Listopad 2014

Oferta na targi

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Wrzesień 2014Informujemy,że przystępujęmy do etapu realizacji projektu Udział Firmy Qartis S.A. w Międzynarodowych targach CARTES SECURE CONNEXIONS EVENT Paryż 4-6 listopada, w ramach osi priorytetowej 5, działanie 5,5 RPO województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do współpracy firmy oferujące kompleksowo projekt , zabudowę i obsługę stoisk targowych, projektujące i drukujące materiały promocyjno - reklamowe. Zainteresowanych prosimy o kontakt: biuro@qartis.pl telefon kontktowy 52 5820710


Oferta na targi

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Lipiec 2014Informujemy,że przystępujęmy do etapu realizacji projektu Udział Firmy Qartis S.A. w Międzynarodowych targach CARTES SECURE CONNEXIONS EVENT Paryż 4-6 listopada, w ramach osi priorytetowej 5, działanie 5,5 RPO województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do współpracy firmy oferujące kompleksowo projekt , zabudowę i obsługę stoisk targowych, projektujące i drukujące materiały promocyjno - reklamowe. Zainteresowanych prosimy o kontakt: biuro@qartis.pl telefon kontktowy 52 5820710


Oferta na targi

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Czerwiec 2014Informujemy,że przystępujęmy do etapu realizacji projektu Udział Firmy Qartis S.A. w Międzynarodowych targach CARTES SECURE CONNEXIONS EVENT Paryż 4-6 listopada, w ramach osi priorytetowej 5, działanie 5,5 RPO województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do współpracy firmy oferujące kompleksowo projekt , zabudowę i obsługę stoisk targowych, projektujące i drukujące materiały promocyjno - reklamowe. Zainteresowanych prosimy o kontakt: biuro@qartis.pl telefon kontktowy 52 5820710


ZŁOTA SETKA POMORZA I KUJAW 2014

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Maj 2014


Złota Setka Pomorza i Kujaw 2014, czyli ranking najlepszych firm naszego województwa. Od 18-stu lat przedsięwzięcie to przyciąga coraz więcej przedsiębiorstw, zarówno tych dużych, jak i tych małych. Uczestnictwo w rankingu, według prezesów i właścicieli zgłaszanych firm, ma przynajmniej dwie ważne zalety: jest to okazja do sprawdzenia samych siebie oraz okazja do porównania na tle innych firm. W tym roku, przez porównanie danych firm za rok 2013, zostaną wybrane Filary Regionu: najlepsze duże firmy pod względem wyników finansowych, najlepsze małe i średnie firmy pod względem wyników finansowych, najbardziej innowacyjne duże firmy, najbardziej innowacyjne małe i średnie firmy oraz najlepsze samorządy według przedsiębiorców. Jako jeden ze złotych sponsorów będziemy obecni na gali podsumowującej ranking, która odbędzie się 26 maja 2014 w Operze Nova w Bydgoszczy.

Strona WWW: [link]


Reklama360

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Maj 2014


Nowy projekt Międzynarodowych Targów Poznańskich, Reklama 360, który odbywa się w dniach 14-16 maja jest doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów i nowości w świecie reklamy, nawiązania nowych kontaktów oraz promowania wizerunku firmy. Targi przeznaczone są dla producentów maszyn i materiałów do produkcji reklam, producentów i sprzedawców materiałów reklamowych, dostawców usług, drukarzy, praktyków i znawców mediów. Zapraszamy do kontaktu. Spotkamy się w Poznaniu!
Bartosz Blonkowski: bblonkowski@qartis.pl
Piotr Król: pkrol@qartis.pl
Marta Jagodzińska: mjagodzinska@qartis.pl


Karty plastikowe przyjazne środowisku!

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Kwiecień 2014


Coraz więcej producentów dąży do ograniczenia emisji związków węgla oraz do przyjęcia postawy przyjaznej dla środowiska. To samo dotyczy producentów kart plastikowych. Istnieje już wiele rozwiązań, które trzeba rozważyć przy tworzeniu programu produkcji "zielonyc" kart:
1. PVC otrzymany z recyclingu 100% zutylizowany PVC jest doskonałą alternatywą dla standardowych kart PVC. Doskonale nadają się do druku i są bardzo wytrzymałe. W odróżnieniu od zwykłego PVC , ten otrzymany z recyclingu może posiadać barwę "złamanej" bieli.
2. Biodegradowalne PVC w skrócie BioPVC, jest całkowicie biodegradowalny w środowisku bakterii czy grzybów, takich jak kompost czy zbiorniki/szlaki wodne. Wyrzucone karty BioPVC rozłożą się wciągu od jednego roku do pięciu lat, co obniży roczną produkcję odpadów. Dla lepszych rezultatów karta powinna zostać pocięta i wyrzucona na kompost, by nie trafiła na zwykłe wysypisko.
3. Eko taśmy do drukarek kartridże taśmowe do ponownego użytku są idealnym rozwiązaniem, by zredukować emisję związków węgla. Zwykłe kartridże na taśmę trzeba po zużyciu wyrzucić. Wersja Eko to kartridże, w których po zużyciu taśmy zakłada się nową. Wkład do kartridżu kosztuje mniej niż cały zestaw, dlatego taka opcja jest nie tylko ekonomiczna, ale zmniejsza także produkcję odpadów.
4. Zawieszki/smycze z recyklingu lub bambusa plastikowe, odczepiane zawieszki z plastiku typu PET, charakteryzują się wysoką przetwarzalnością. Produkty z plastiku PET nie tworzą więc nowych odpadów, gdyż jest to użyty ponownie przetworzony plastik. Zawieszki bambusowe, jak sama nazwa wskazuje powstają z włókien bambusa, które są zasobem odnawialnym, więc wyjątkowo korzystnym dla środowiska. Ponadto bambus wymaga mniej wody i energii do wzrostu niż reszta roślin i drzew. Takie zawieszki są także przyjemniejsze w noszeniu niż te wykonane z poliestru.
5. Bezftalanowe klipsy i etui ftalany są jednymi z głównych substancji zanieczyszczających środowisko. Mają także wyjątkowo zły wpływ na zdrowie zwierząt i ludzi. Inwestowanie w bezftalanowe produkty obniża uwalnianie toksycznych związków chemicznych do środowiska, tym samym chroniąc nasze zdrowie.
6. Drukarki z certyfikatem Energy Star wielu z producentów używa drukarek z tym oznaczeniem. Urządzenie takie zużywa mniej energii, tym samym jest przyjazne dla środowiska oraz ekonomiczne w użyciu.
7. Karty wielokrotnego zapisu inną drogą do "zieloności" i minimalizacji odpadów jest używanie kart wielokrotnego zapisu - zamiast wyrzucać, taką kartę można "wymazać" i zadrukować ponownie. Czasami wystarczy tylko uaktualnić numer karty czy datę (np. na kartach-wejściówkach czy biletach). Jednak zadruk na takich kartach może być tylko monochromatyczny, więc nie nadają się do identyfikatorów ze zdjęciem.
Informacja ze strony: http://secureidnews.com/news-item/eco-friendly-id-card/?tag=health


VI Edycja Międzynarodowych Targów Opakowań

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Marzec 2014


VI Edycja Międzynarodowych Targów Opakowań - Packaging Innovations 2014

W dniach 9-10 kwietnia 2014 w Warszawie odbędą się VI Międzynarodowe Targi Opakowań, na których będzie można zapoznać się z nowościami w branży opakowań, etykietek, kodów, uszlachetniania druku, pakowania, logistyki oraz wielu innych. Odbędzie się również szereg seminariów oraz IV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku.
Jest to również doskonała okazja, żeby się spotkać. Zapraszamy do kontaktu!
Dariusz Pięta dpieta@qartis.pl
Bartosz Blonkowski bblonkowski@qartis.pl
Marta Jagodzińska mjagodzinska@qartis.pl

Strona wydarzenia: "http://www.easyfairs.com/en/events_216/packaging-innovations2014_49047/packaging-innovations-2014_49051


Spotkajmy się na Konferencji Customer Loyalty Summit

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Marzec 2014


Spotkajmy się na Konferencji Customer Loyalty Summit w dniach 3-4 kwietnia 2014 w Krakowie! W tegorocznej edycji zaplanowano cztery ścieżki tematyczne poświęcone lojalności: w sektorze usług, w handlu detalicznym, w relacjach z klientami biznesowymi oraz kontrahentami producentów FMCG i dóbr trwałych (resellerami). Do zobaczenia!
Zapraszam do kontaktu: Agnieszka Kosycarz akosycarz@qartis.pl
Strona wydarzenia: http://www.loyalty-conferences.com/


Spotkajmy się na ICMA Expo 2014!

Autor: M. Jagodzińska    Data dodania: marzec 2014


Konferencja i targi w dniach 6-9 kwietnia 2014 w Ft Lauderdale na Florydzie dla wszystkich podmiotów związanych z branżą kart plastikowych i programów lojalnościowych (producentów, dostawców, centrów personalizacji itp.), to wspaniała okazja, by się spotkać. Do zobaczenia!

Umów się na ICMA Expo 2014: msciesinski@qartis.pl
Strona wydarzenia: http://icma.com/events/icma-expo/
Kongres Lojalność Klienta

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Luty 2014


W dniach 19-20 marca w Warszawie odbędzie sie 14. edycja kongresu poświęconego programom lojalnościowym oraz polityce lojalnościowej firm funkcjonujących na polskim rynku. Na kongresie poruszone będą takie zagadnienia jak lojalność B2C, B2B, programy multipartnerskie, wykorzystanie strategii mobile oraz portali społecznościowych. Będzie to również doskonała okazja, by poznać najnowsze trendy w programach lojalnościowych oraz do wymiany doświadczeń. Do zobaczenia w Warszawie!

Strona wydarzenia: http://konferencje.pb.pl/konferencja/783,14-kongres-lojalnosc-klienta


Zmiana nazwy firmy

Autor: M.Jagodzinska    Data dodania: Czerwiec 2013


W imieniu QARTIS S.A. z siedzibą w Solcu Kujawskim przy ul. Brukselskiej 8 uprzejmie informujemy, że w oparciu o art. 492 § 1 pkt 1 KSH dokonano połączenia spółki Artis ID S.A. (Spółki Przejmującej) ze spółką Qartis Sp. z o.o. (Spółką Przejmowaną), poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą. W konsekwencji wyżej wspomnianych zmian, z dniem 19. czerwca 2013r Artis ID S.A. i Qartis Sp. z o.o. będą występować pod wspólną nazwą QARTIS S.A. Połączenie zostało zatwierdzone postanowieniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dniem 19 czerwca 2013 r., na mocy którego dokonano wpisu połączenia do KRS. W konsekwencji QARTIS S.A. (poprzednio ARTIS ID S.A.), zgodnie z art. 494 § 1 KSH wstąpiło we wszystkie prawa i obowiązki QARTIS sp. z o.o. Nowe dane spółki:

QARTIS Spółka Akcyjna
ul. Brukselska 8
86-050 Solec Kujawski
NIP: 953-250-02-39
REGON: 340041151Praktyki zawodowe

Autor: M. Jagodzinska    Data dodania: Maj 2012


W czerwcu 2013 Qartis S.A. dołączył do dwóch projektów organizowanych przez Powiat Bydgoski "Staż — praktyczna szansa dla uczniów ZS z terenu powiatu bydgoskiego" oraz "Praktyczna szkoła". Projekty współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego. Projekty zakładały realizację odpowiednio dwu- i jedno-miesięcznych staży wakacyjnych dla uczniów trzech zespołów szkól: z Koronowa, Karolewa i Solca Kujawskiego. Staż czy praktyka zawodowa są nieodzowną częścią nauki zawodu. Dają możliwość pogłębienia wiedzy, ale przede wszystkim wykorzystania jej w praktyce. Bo tylko praktyka czyni mistrza. Qartis S.A. umożliwił uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Solca Kujawskiego uczenie się od doświadczonych pracowników, mistrzów w swoim fachu. Uczniowie odkrywali u nas praktyczne aspekty pracy w branży mechatronicznej. Zapoznali się między innymi z zasadami BHP, nową technologią i obsługą techniczną maszyn, procesami produkcji oraz obiegiem dokumentacji w zakładzie pracy, a także kontrolą techniczną wykonanej pracy. Innymi słowy stali się częścią firmy, częścią zespołu; mieli okazję zobaczyć i doświadczyć życia zawodowego w pełnym wymiarze, oraz okazję do praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej w szkolnej ławce. Zdobyte podczas stażu doświadczenie stanowić będzie atut dla absolwenta w późniejszym poszukiwaniu pracy. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się doświadczeniem i być częścią kształcenia nowych, młodych fachowców.


Nowa siedziba firmy

Autor: M. Jagodzinska    Data dodania: Listopad 2011


Inwestycje w nowe technologie i rozbudowa linii produkcyjnej, przeprowadzane w ostatnich latach, wiązały się z koniecznością pozyskania dodatkowych przestrzeni produkcyjnych. Stąd, w połowie roku 2011 fabryka kart plastikowych została przeniesiona do wyspecjalizowanego kompleksu produkcyjno-biurowego w parku przemysłowym w Solcu Kujawskim koło Bydgoszczy. Nowa siedziba firmy, o powierzchni blisko 2000 m2, mieści halę produkcyjną z nowoczesnym parkiem maszynowym, zabezpieczone biuro personalizacji i mailingu oraz biuro zarządu i biura handlowe.


Karta plastikowa w nowym świetle

Autor: M. Jagodzińska    Data dodania: Czerwiec 2011


Dla klientów poszukujących wyjątkowych produktów opracowaliśmy technologię druku na podłożu z folii dyfrakcyjnej. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwala wyprodukować kartę mieniącą się na całej powierzchni lub zawierającą wzory holograficzne w podłożu. W zależności od kąta patrzenia uzyskujemy zmienny obraz i dodatkowy efekt optyczny.